Distribuce tepla Třinec a.s.
Distribuce tepla Třinec, a.s.
Máchova 1131
Třinec 739 61
IČ:       64609812
DIČ: CZ64609812
Tel: (+420) 558 333 526
       E-mail: dttas@seznam.cz
               ID dat.schránky: brqdqpf
(c) 2011 http://dttas.net.tvtrinec.cz/ | Vyrobilo Jeromy
Nejčastější otázky v teplárenství

- Porucha dodávky tepla a teplé vody je v případě Distribuce tepla Třinec, a.s. (dále jen DTT, a.s.), a.s. publikována na našich webových stránkách v sekci Tiskové informace, případně je vždy možné se informovat na poruchové službě - dispečinku
DTT, a.s..

- Dodávka tepla a teplé vody je  ze strany DTT, a.s. chápána na patu domu, nebo vytápěného objektu. Za vnitřní rozvody v rámci objektu již zodpovídá vlastník, nebo správce objektu.

Porucha v dodávce teplé vody

- Pokud je závada na dodávce teplé vody, tak se doporučuje zkontrolovat uzávěry vodovodních baterií, nemanipulovat s nimi
v tzv.suchém režimu, tedy neponechat je otevřené, aby v případě obnovení dodávky nedošlo únikem vody ke škodám, za které Distribuce tepla Třinec, a.s. nemůže zodpovídat.

- Při obnovení dodávky teplé vody může dojít ke krátkodobému znečištění teplé vody.

Porucha v dodávce tepla

- Na začátku topné sezóny bývá nejčastější příčinou zavzdušnění vnitřních rozvodů v rámci budovy. V letním období mohou probíhat četné opravy topných těles v rámci objektu, výměny ventilů, měřičů tepla apod. Doporučujeme odvzdušnění vnitřních rozvodů v nejvyšších bodech topné soustavy.

- Další častou příčinou závad na začátku topné sezóny bývají zaseknuté hydromaty.V letním období, kdy není v topné soustavě průtok a ventil je v uzavřeném stavu, může dojít k jeho zaseknutí a po začátku topné sezóny nemusí dojít k odtržení od uzavřené polohy, nebo ke správné funkci vyrovnávání tlaku. Jsou to regulační ventily pro celé objekty. Bývají umístěny na patě objektu tedy na vstupu do budovy. Laicky řečeno - vytváří takový průtok topného média, který je pro daný objekt ideální, aby ventily na radiátorech nehučely a dodávka tepla byla v rámci celého objektu dostačující.

Věříme, že vám naše rady pomohly v teple příjemného domova.


Porucha dodávky tepla a teplé vody